Andrii Sybiha’ya ’’Avrasya Hizmet Ödülü’’ Takdim Edildi

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) tarafından düzenlenen “Avrasya Hizmet Ödülleri Töreni”ne Ukrayna’da olması hasebiyle katılamayan Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha’nın ödülü Ukrayna Ankara Büyükelçiliği’nde düzenlenen tören ile kendilerine takdim edildi.

Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasındaki iyi niyet ve dostluk ortamının gelişmesine katkı sunan kişi, kurum ve kuruluşlara geleneksel olarak “Avrasya Hizmet Ödülleri” takdim ettiklerini ifade eden Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren, “Türkiye-Ukrayna ilişkilerine değerli katkılarından dolayı Sayın Andrii Sybiha’ya bu ödülü takdim etmekten dolayı büyük onur duyuyoruz. İki ülke arasındaki mevcut ilişkilerin dostluk bağlarıyla geçmişten günümüze kadar geldiğini ve geleceğe de aynı olumlu perspektifle yansıyacağını ümit ediyoruz. Özellikle ekonomik ve sosyal ilişkilerin pekiştirilerek yürütülmesi hususunda birlikte daha çok çalışacağımıza söz veriyoruz” dedi.

Avrasya Hizmet Ödülü’ne layık görülmesinden dolayı duymuş olduğu memnuniyeti belirten Ukrayna Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, EkoAvrasya’nın çalışmalarını her zaman takdirle yakından takip ettiğini vurgulayarak, “Türkiye ile Ukrayna arasındaki dostluk bağlarının daha güçlü bir zeminde ilerlemesi için çok fazla çalışmamızın bir nişanesi olarak bu ödülü kabul ediyorum. Bir asrı aşan diplomatik ilişkilerimiz gelecek nesillere mutlaka örnek olacaktır. EkoAvrasya’nın şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da iki ülke ilişkilerine en üst düzeyde katkı sunağını düşünüyor ve başarılı çalışmalarından dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Törende, EkoAvrasya Yönetim Kurulu Üyeleri ve Ukrayna Ankara Büyükelçiliği personeli hazır bulundular.

Son Yazılar