BUSINESS FORUM PRIZREN

Ortak tarihi geçmiş ve dostluk bağları temelinde mükemmel düzeyde seyretmekte olan Türkiye-Kosova ilişkilerine katkı sağlamak ve iki ülke arasındaki iş imkânlarının güçlü bir yapıya kavuşturulabilmesi amacıyla, Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği ve Business Forum Prizren Koordinatörlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilecek olan ’’Business Forum Prizren’’ programı 26-29 Ekim 2017 tarihlerinde Kosova’nın Prizren şehrinde icra edilecektir.
Balkanların lojistik üssü konumunda bulunan Kosova’da sağlık turizmi, enerji, tarım ve tarımsal ürün işleme-depolama, tarım makine ve ekipmanları imalatı, transit taşımacılık ve lojistik sektörlerine büyük önem verilmekte olup, bu sektörlerde yeni teknolojik yatırımlar ve işbirliği girişimleri teşvik edilmektedir. Ayrıca, sanayi üretiminde çeşitliliğin artırılması da önümüzdeki dönem Kosova kalkınma stratejisinin başlıca hedefleri arasında yer almaktadır.
Arnavutluk, Almanya, Çek Cumhuriyeti, İsviçre, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Sırbistan, Makedonya, Karadağ, Slovenya, Bulgaristan ve Yunanistan’dan da işadamlarının katılacağı program kapsamında; Yerel ürünler fuarı, firmalar arasında ikili iş görüşmeleri ve farklı sektörlerde faaliyet gösteren büyük işletmelere ziyaretler gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.
Genelde Balkanlar, özelde ise Kosova’nın ekonomik potansiyelinden ve bölgedeki iş olanaklarından yararlanmak isteyen Türk şirketlerine önemli fırsatlar sunan söz konusu programın katılım bedeli 900 Euro olup,  500 Euro olan kısmı KOSGEP tarafından karşılanacaktır. (Katılım bedeline; THY ulaşım, konaklama, yemek, iç transferler, tercüme hizmetleri ve B2B görüşmeleri dâhildir.)
Programa katılmak isteyen şirketler, 16 Ekim 2017 tarihine kadar (Selçuk Uçal / SRS Overseas Export: +90.312.3369191 / +90.507.6159191) iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Son Yazılar