EkoAvrasya, Tarihe Not Düşmeye Devam Ediyor…

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sn. Ahmet Arslan’ın teşrifleriyle gerçekleştireceğimiz, ”Bölgesel İşbirliğinin Başarı Örneği: Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu” başlıklı uluslararası çalıştay 22 Şubat 2018 tarihinde Ankara’da icra edilecektir.
Bölgeye hem istihdam hem de ticari açıdan canlılık getirecek olan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesi, enerji sektöründeki Bakü-Tiflis-Ceyhan ve Bakü-Tiflis-Erzurum projelerinden sonra Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye’nin gerçekleştirdiği üçüncü büyük proje olması hasebiyle de büyük önem arz etmektedir.
Ticari bir girişim olmasının yanı sıra çok boyutlu, çok uluslu ve çok yönlü potansiyele sahip olan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesinin, ekonomik ve siyasi boyutuyla bölgesel bütünleşmeye de önemli katkılar sağlayacağı öngörülmektedir.
Alanında uzman yetkililer ile akademisyenlerin davet edildiği çalıştay’da,, bölge ülkeleri arasındaki ekonomik, sosyal ve siyasi ilişkilerin mevcut potansiyeli, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu projesinin ekonomik çerçevesi, jeopolitik ve kültürel önemi katılımcılar tarafından etraflıca tartışılacak ve bölge istikrarına sağlayacağı katkılar ele alınacaktır.
Tarih : 22 Şubat 2018 / Perşembe
Saat : 10.30
Yer : The Ankara Hotel, Ankara Tren Garı, Celal Bayar Bulvarı. No:78 ANKARA
L.C.V. : Beşir VAR  / +90. 536. 5897956

Son Yazılar