EkoAvrasya Vakfı, Anıtkabir’i Ziyaret Etti

Anıtkabir’i ziyaret eden EkoAvrasya Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktılar ve saygı duruşunda bulundular.

Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan EkoAvrasya Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Hikmet Eren, şu ifadeleri kullandı:

”… Dil bir köprüdür… İnanç bir köprüdür… Tarih bir köprüdür… Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarihimizin içinde bütünleşmeliyiz. Onların, yani dış Türklerin bize yaklaşmasını beklememeliyiz. Bizim onlara yaklaşmamız gereklidir.”

’’Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün geniş ufkuyla 1933 yılında dile getirdiği bu eşsiz sözleri kendisine kılavuz edinen; O’nun öngörüsünden hareketle modern dünyada Türk Dünyası ile kurulacak ekonomik, kültürel, sosyal iş birliğinin ve dostluk bağlarının önümüzdeki yıllarda daha da önem kazanacağına inanan EkoAvrasya Vakfı, kurulduğundan bu yana ondan fazla ülkede pek çok başarılı projeye imza atmış ve söz konusu faaliyetler çeşitli çevreler tarafından takdirle karşılanmıştır.

Cumhuriyetimizin 100. yılına yaklaşmakta olduğumuz bu günlerde Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Türk Dünyasına dair öngörüsünü geleceğe emin adımlarla taşımak ve tarihî köken birliğine sahip olan sosyal, ekonomik ve kültürel bağları daha da güçlendirmek; Vakfımızın temel amaçlarından biridir. Bu kaygılarla ve vakur bir duruşla çıktığımız bu yolda, kuruluş tarihimiz olan 2006 yılından itibaren geleceğin büyük ekonomik güçleri arasında yer edineceğine inandığımız Türk Dünyası ile her türlü iş birliğini sağlamaya ve desteklemeye yönelik faaliyetleri gerçekleştirdik ve büyük bir yüreklilikle bu çalışmaların sürekliliğini sağlamaya devam edeceğiz.

ATATÜRK’ün “Herhangi bir şahsın, yaşadıkça memnun ve mesut olması için lazım gelen şey, kendisi için değil, kendisinden sonra gelecekler için çalışmaktır. Hayatta tam zevk ve saadet ancak gelecek nesillerin şerefi, varlığı, saadeti için çalışmakta bulunabilir.” cümlelerini şiar edinerek yaptığımız çalışmaları hem bugün için hem de yarınlar için gerçekleştirme ümidindeyiz.

EkoAvrasya Vakfı olarak 2023 Türkiye Vizyonu’na olan inancımızla “Güçlü ve Üreten Bir Türkiye” yapısını hedefleyerek giderek artan bir ivmeyle çalışmalarımızı yürüteceğimize manevi huzurunuzda söz veriyoruz.’’

Son Yazılar