EkoAvrasya’dan Azerbaycan Ankara Büyükelçisine Nezaket Ziyareti

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) Yönetim Kurulu, Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim’i makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Azerbaycan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim, EkoAvrasya tarafından icra edilen faaliyetleri yakından takip ettiğini ifade ederek, ’’Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasındaki iyi niyet ve dostluk ortamının gelişmesine katkıda bulunmak için yürütmüş olduğunuz faaliyetleri takdirle karşılıyorum. Özellikle Azerbaycan ile alakalı olarak son yıllarda yapmış olduğunuz çalışmalar örnek teşkil etmektedir.  Azerbaycan- Türkiye ilişkileri dünyada bir başka örneği olmayan pozisyondadır. Ortak değerlerimiz ve hedeflerimiz söz konusudur. Her bakımdan çok üst seviyede seyreden ilişkilerimizin daha güçlü bir zeminde ilerlemesi için el birliği ile çalışmalarımıza devam etmeliyiz’’ dedi.

Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasındaki iyi niyet ve dostluk ortamının gelişmesine katkıda bulunmak için çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten, Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren, ’’ Türkiye ile Azerbaycan arasında ekonomik, sosyal ve kültürel sahada devam eden ilişkilerin daha sağlam bir yapıya kavuşturulabilmesi ve sürdürülebilmesi için büyük gayret göstermekteyiz. Bu tür faaliyetlerin artarak devam etmesi ve kardeş iki ülke arasındaki mevcut ilişkilerin güçlenmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Azerbaycan Demokratik Cumhuriyetinin kuruluşunun 100. yıldönümü münasebetiyle Erzurum’da gerçekleştirilmesi planlanan ortak etkinlikler ile alakalı da görüş alışverişinin yapıldığı ziyarete, EkoAvrasya Genel Sekreteri Beşir Var ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Kemal Kurnaz ve İsmail Kırküzer de katıldılar.

Son Yazılar