EkoAvrasya’dan Ziyeaddin Kassanov’a Avrasya Hizmet Nişanı

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) tarafından, Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Başkanı ve Kazakistan Türk Milli Merkezi Başkanı Ziyeaddin Kassanov’a yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı, ’’Avrasya Hizmet Nişanı’’ takdim edildi.
Ziyeaddin Kassanov’un Kazakistan ile Türkiye arasındaki ekonomik, sosyal ve kültürel ilişkilerin güçlenmesine büyük katkılar sağladığını ifade eden Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) Başkanı Hikmet Eren, ’’Ömrünü Türk Dünyası’na adayan ve bu uğurda sayısız hizmetlere imza atan Ziyeaddin Kassanov’un, Ahıska Türklerinin haklı davasını Türkiye’de ve dünyada gündeme getirmesinde büyük başarıları söz konusudur. Bu başarılı çalışmalara teşekkür adına EkoAvrasya olarak kendilerine ’Avrasya Hizmet Nişanı’nı takdim etmekten büyük onur ve mutluluk duyuyoruz’’ dedi.
EkoAvrasya’nın Avrasya Hizmet Nişanı’na layık görülen Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB) Genel Başkanı ve Kazakistan Türk Milli Merkezi Başkanı Ziyeaddin Kassanov da şunları söyledi: ’’EkoAvrasya, Sayın Hikmet Eren’in Başkanlığında, uluslararası ilişkiler ve kamu diplomasisi alanında çok önemli hizmetlere imza atmaktadır. Bu çalışmaları önemsiyor ve destekliyoruz. Genelde Türk dünyası, özelde ise Ahıska Türkleri ile alakalı bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmaları yakından takip eden ve bizleri de bu hususta ödüle layık gören EkoAvrasya yönetimine şükranlarımı sunuyorum.’’

Son Yazılar