Hikmet Eren: ”Türkiye’nin küreselde önemli bir liderlik ortaya koyacağına inanmaktayız”

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren, yeni yıl dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Hikmet Eren, ’’Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasındaki ilişkilerin gelişmesine katkıda bulunmak için faaliyetlerini aralıksız sürdüren aktif bir sivil toplum kuruluşu olarak verimli ve başarılı bir yıl geçirdik. 2019 yılına girerken, bu tablonun hepimizin ortak eseri olarak bizleri gururlandırdığını belirterek yeni yıl ile birlikte beklentilerimizi, hedeflerimizi sizlerle paylaşmak istedik.

Küreselde yaşanan siyasi ve ekonomik gelişmelerle beraber ülkemiz, jeopolitik konumunu, sahip olduğu yüksek potansiyelini etkin şekilde kullanarak hem bölgesinde hem de dünya düzeninde söz sahipliğiyle, cumhuriyetimizin 100. yılına doğru 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir. Bu doğrultuda iyi stratejilerle iyi işbirliklerinin önemi hep ön planda tutulmaktadır.

EkoAvrasya olarak gerçekleştirdiğimiz lobicilik faaliyetleri ile uluslararası düzeyde misyonumuzu sürdürürken, ülkemizin potansiyeline her daim katkı sağlamaya devam etmekteyiz. Yeni yılla birlikte her zaman olduğu gibi temel değerlerimiz üzerinde sağlam durarak, sadece ekonomik ve diplomatik alanda değil eğitim, bilim, kültür alanlarında da yeni projeleri hayata geçirerek gerçekleştireceğimiz bölgesel faaliyetlerle 2023 hedefine doğru yükselerek ülkemiz gelişimine olan katkımızı sürdürme idealindeyiz.

Her geçen gün sınırların belirsizleştiği dünyada, yüksek kalkınma gücüne sahip olarak büyüme ve gelişme yolunda ülkemiz hız kesmeden ilerlerken, özellikle Avrasya ülkeleriyle ilişkilerimizin yüksek ivme kazanıp bölgesel istikrara sağlanacak katkılar da göz önüne alınarak, derneğimiz olarak her zamankinden daha çok çalışıp gelişmeler ve sorunların çözümü yolunda koordinasyonumuzun ve motivasyonumuzun eksiksiz olduğunu belirtmekten gurur duymaktayız.

2019 yılında yürütülecek çalışmalar, üretilecek politikalar ve uygulamalar ile Türkiye’nin küreselde önemli bir liderlik ortaya koyacağına inanmaktayız. Güçlü, üretken, çalışkan bir ülke olarak her zamankinden daha etkili bir Türkiye için misyonumuzu devam ettirmekteyiz.

Siz değerli dostlarımızdan aldığımız güçle, başarmanın verdiği mutlulukla ülkemiz, geleceğimiz, yeni nesillerimiz için yarının dünyasını inşa etmeye çalışırken, bu yolda birlik ve beraberliğe katkı sağlayan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarak 2019’un ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyoruz.’’

Son Yazılar