İlham Aliyev’den Gurur Verici Açıklamalar

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye’nin askeri teknik işbirliği alanında ülkesinin bir numaralı ortağı haline geleceğinden emin olduğunu söyledi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığındaki heyeti kabul etti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, görüşmede, Azerbaycan ve Türkiye’nin düzenlediği ortak askeri tatbikatın geleneksel hale geldiğini belirterek, “Her yıl bu tatbikattan, Azerbaycan ve Türkiye topraklarında olsun onlarcası yapılıyor. Tatbikatlar olağan bir şey, burada olağanüstü bir şeyleri aramaya gerek yok. Bu tatbikatlar bazı ülkelerde endişe uyandırıyor. Ama endişe için hiçbir neden yok. Bu, Azerbaycan ve Türkiye’nin birliği ve kardeşliğinin tezahürü” ifadelerini kullandı.

İki ülke arasında askeri teknik işbirliği dahil tüm ilişkilerin hızla geliştiğini dile getiren Aliyev, şunları söyledi: “Türkiye’nin çok güzlü askeri teknik potansiyele sahip olduğu sır değil. Biz de bu potansiyelden yararlanıyoruz. Türkiye’nin günümüzde en modern silah üretmesi bizi çok sevindiriyor. Bu olanaklardan gelecekte de yararlanmak istiyoruz. Türkiye’nin askeri teknik işbirliği alanında çok yakın zamanda bizim bir numaralı ortağımız olacağından eminim.”

Son Yazılar