Kosova Cumhuriyeti’nin Bağımsızlığının 11. Yıl Dönümü Ankara’da Kutlandı

Kosova Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının 11. yılı nedeniyle Büyükelçi Sayın Avni Spahiu ve Bayan Sphaiu’nun ev sahipliğinde Ankara’da resepsiyon düzenlendi. Resepsiyona EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kemal Kurnaz katıldı.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu başta olmak üzere diplomatların, yabancı misyon temsilcilerinin, siyasilerin ve gazetecilerin katıldığı resepsiyonda Türkiye’nin, bağımsızlığını ilan ettiğinde Kosova’yı ilk tanıyan ülkelerden olduğunu hatırlatarak konuşmalarına başlayan Bakan Selçuk, “Dost ve kardeş Kosova’nın bağımsızlığından bu yana elde ettiği başarılar, Kosova’nın uluslararası platformda hak ettiği yerin bir göstergesi olmuştur” ifadelerini kullandı. “Türkiye, Kosova’nın varlığını, refahını ve tanınma çabalarını bugüne kadar her platformda desteklemiştir ve desteklemeye devam edecektir” sözleriyle vurgu yaparak, Türkiye ve Kosova’nın ekonomik ve ticari işbirliğinin gelişerek sürerken, iki ülke arasında güvenlik alanındaki işbirliklerinin de devam ettiğini belirtti.
Sayın Sphaiu, bağımsızlığının 11. yılını kutlayan Kosova’nın Türkiye’nin en yakın dostu konumunda durmakta olduğunu ve Türkiye halkından almakta olduğu destekten mutluluk duyarak geçmişten günümüze kadar gelen bu olumlu derin ilişkilerin her zaman aynı etkileşim içinde kardeş ülkeler olarak devam etmesini dilediklerini belirtti.
Kosova Cumhuriyeti Büyükelçisi Sayın Spahiu ve EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Eren resepsiyondaki görüşmelerinde karşılıklı olarak, iki kardeş ülkenin ilişkilerinin her zaman olumlu doğrultuda gitmesinden mutluluk duyduklarını belirterek, başarılı hizmetleriyle çalışmalarına devam eden EkoAvrasya’nın önümüzdeki süreçte de Türkiye ve Kosova arasında sürdürülen çeşitli alanlardaki faaliyetlerde yoğun etkin bir sivil toplum kuruluşu olarak rol almaya devam edeceği aktarıldı.
kosava_cumhuriyetinin_bagimsizligi1
kosava_cumhuriyetinin_bagimsizligi2

Son Yazılar