Tiflis’te Türkiye Rüzgarı Esti…

ÇAYKUR, Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) ve Yunus Emre Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen ‘Kafkaslarda Bir Yudum Çay’ projesi kapsamında, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te binlerce kişiye “Türk Çayı” ikram edildi.
Dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen ÇAYKUR’un, Türk çayının lezzetli hikâyesini dünyaya anlatmaya devam ettiği yolculuğun bu seferki durağı Tiflis oldu.
ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Bayındırlık ve İskan Eski Bakanı Faruk Nafiz Özak, Türkiye Cumhuriyeti Tiflis Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü, Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren, Tiflis Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Mehmet Şenve çok sayıda Gürcü yetkilinin katıldığı organizasyonda, binlerce kişiye Türk çayı ikram edildi. Gün boyu süren etkinliğe katılanlar, Türk çayının lezzetinin yanı sıra Türk, Gürcü ve Azerbaycan ezgileriyle eşsiz bir müzik ziyafeti çekti.
Tiflis’in tarihi bölgesinde yer alan Avrupa Meydanındaki etkinliğe Tiflis’i ziyaret eden çok sayıda turist de katıldı ve Türk müzikleriyle eğlendi. ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, “Hem komşu hem de dost Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te böyle bir etkinliği gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Küresel bir şirket olma yolundaki hedeflerimiz arasında Kafkasya büyük bir öneme sahip. Bölgenin stratejik bir ülkesi olan Gürcistan’da ilerleyen dönemlerde daha büyük işler yapmak istiyoruz” dedi.
Etkinlik sonrası bir değerlendirme yapan Türkiye Cumhuriyeti Tiflis Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü ise çok fazla sayıda ortak noktanın bulunduğu Türkiye ve Gürcistan’ın ilişkilerinin her geçen yıl geliştiğini belirterek, “Türkiye ile Gürcistan arasında dostluğu her şekilde yaşatmak lazım. Bu faaliyet de dostluğumuzun bir başka nişanesi, dostluğumuza katkı yapan bir etkinlik oldu diye düşünüyorum” dedi.

Son Yazılar